УкраинаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Новопетрівка/Novopetrivka, Софіївський район/Sofiivskyi raion, Дніпропетровська область/Dnipropetrovsk oblast: 53150

53150

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Новопетрівка/Novopetrivka, Софіївський район/Sofiivskyi raion, Дніпропетровська область/Dnipropetrovsk oblast
Град :Новопетрівка/Novopetrivka
Регионот 2 :Софіївський район/Sofiivskyi raion
Регионот 1 :Дніпропетровська область/Dnipropetrovsk oblast
Земја :Украина
Поштенски :53150

Други Информации
Јазик :Ukrainian/English (UK/EN)
Регионален Код :UA-12
ширина :47.98127
должина :33.74663
Временска Зона :Europe/Kiev
Координирано Универзално Време :UTC+2
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Новопетрівка/Novopetrivka, Софіївський район/Sofiivskyi raion, Дніпропетровська область/Dnipropetrovsk oblast се наоѓа во Украина. Нејзините поштенски код е 53150.

Другите се е достапен
Новопетрівка/Novopetrivka, Софіївський район/Sofiivskyi raion, Дніпропетровська область/Dnipropetrovsk oblast,53150 ©2014 Поштенски Пребарување