УкраинаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Дрофине/Drofyne, Нижньогірський район/Nyzhnohirskyi raion, Автономна Республіка Крим/Autonomous Republic of Crimea: 97153

97153

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Дрофине/Drofyne, Нижньогірський район/Nyzhnohirskyi raion, Автономна Республіка Крим/Autonomous Republic of Crimea
Град :Дрофине/Drofyne
Регионот 2 :Нижньогірський район/Nyzhnohirskyi raion
Регионот 1 :Автономна Республіка Крим/Autonomous Republic of Crimea
Земја :Украина
Поштенски :97153

Други Информации
Јазик :Ukrainian/English (UK/EN)
Регионален Код :UA-43
ширина :45.28526
должина :34.61626
Временска Зона :Europe/Kiev
Координирано Универзално Време :UTC+2
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Дрофине/Drofyne, Нижньогірський район/Nyzhnohirskyi raion, Автономна Республіка Крим/Autonomous Republic of Crimea се наоѓа во Украина. Нејзините поштенски код е 97153.

Другите се е достапен
Дрофине/Drofyne, Нижньогірський район/Nyzhnohirskyi raion, Автономна Республіка Крим/Autonomous Republic of Crimea,97153 ©2014 Поштенски Пребарување