УкраинаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Дмитрівка/Dmytrivka, Рожищенський район/Rozhyschenskyi raion, Волинська область/Volyn oblast: 45107

45107

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Дмитрівка/Dmytrivka, Рожищенський район/Rozhyschenskyi raion, Волинська область/Volyn oblast
Град :Дмитрівка/Dmytrivka
Регионот 2 :Рожищенський район/Rozhyschenskyi raion
Регионот 1 :Волинська область/Volyn oblast
Земја :Украина
Поштенски :45107

Други Информации
Јазик :Ukrainian/English (UK/EN)
Регионален Код :UA-07
ширина :50.93545
должина :25.24577
Временска Зона :Europe/Kiev
Координирано Универзално Време :UTC+2
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Дмитрівка/Dmytrivka, Рожищенський район/Rozhyschenskyi raion, Волинська область/Volyn oblast се наоѓа во Украина. Нејзините поштенски код е 45107.

Другите се е достапен
Дмитрівка/Dmytrivka, Рожищенський район/Rozhyschenskyi raion, Волинська область/Volyn oblast,45107 ©2014 Поштенски Пребарување